Wonderful Christmas Colouring Competition
Date: 17/12/2021
Most active participating Kindergarten Award:
TWGH Fung Shu Fook Tong Kindergarten (82 participants)
Overall Champion:
卓沛萱 (K3 from BGCAHK Cheerland Kindergarten (Wan Chai))
K1
| Name of winner | Level | Prize | Kindergarten |
1. | 葉芷攸 | K1 | Golden Award | BGCAHK Cheerland Kindergarten (Wan Chai) |
2. | Chan Ying | TWGHs Fong Shu Fook Tong Kindergarten | ||
3. | 莊浚司 | K1 | Silver Award | Zion Lutheran Kindergarten |
4. | Or Pei Yi | St. Anna Anglo-Chinese Kindergarten International Play School | ||
5. | Chow Sin Man Natasha 周倩伩 | TWGHs Fong Shu Fook Tong Kindergarten | ||
6. | Ayat Rahman | Sun Island English Kindergarten (Belcher Branch) | ||
7. | 陳仲孝 | BGCAHK Cheerland Kindergarten (Wan Chai) | ||
8. | Jyle Christan Mata | K1 | Bronze Award | Sun Island English Kindergarten (Belcher Branch) |
9. | Sai Rai | Muslim Community Kindergarten | ||
10. | Yuliana Chloew Joeslyn | Muslim Community Kindergarten | ||
11. | Sun Yat Shun | TWGHs Fong Shu Fook Tong Kindergarten | ||
12. | Yau Chun Ho | TWGHs Fong Shu Fook Tong Kindergarten |
K2
| Name of winner | Level | Prize | Kindergarten |
1. | 余昊珅 | K2 | Golden Award | BGCAHK Cheerland Kindergarten (Wan Chai) |
2. | 楊君彥 | Grace Baptist Kindergarten | ||
3. | Hafidz | K2 | Silver Award | Muslim Community Kindergarten |
4. | Samal Shrestha | St. Anna Anglo-Chinese Kindergarten International Play School | ||
5. | 黃家琍 | BGCAHK Cheerland Kindergarten (Wan Chai) | ||
6. | 李嘉軒 | BGCAHK Cheerland Kindergarten (Wan Chai) | ||
7. | Yip Yan Tung | TWGHs Fong Shu Fook Tong Kindergarten | ||
8. | Luk Yat Ming | Po Leung Kuk Vicwood Chong Kee Ting Kindergarten & Nursery | ||
9. | 林柏然 | K2 | Bronze Award | BGCAHK Cheerland Kindergarten (Wan Chai) |
10. | Tsui Kwan Ching | Mori Lisa International Kindergarten | ||
11. | Chan Suet Ying 陳雪瑩 | TWGHs Fong Shu Fook Tong Kindergarten | ||
12. | Soham Sharma | Sun Island English Kindergarten(Belcher Branch) | ||
13. | Chan Tsz Yan | St. Anna Anglo-Chinese Kindergarten International Play School |
K3
| Name of winner | Level | Prize | Kindergarten |
1. | Gabriel Ng Long Wai | K3 | Golden Award | BGCAHK Cheerland Kindergarten (Wan Chai) |
2. | Chan Lok Yan | BGCAHK Cheerland Kindergarten (Wan Chai) | ||
3. | 卓沛萱 | BGCAHK Cheerland Kindergarten (Wan Chai) | ||
4. | Lee Ka Kei | TWGHs Fong Shu Fook Tong Kindergarten | ||
5. | Siu Hou Seon | Po Leung Kuk Vicwood Chong Kee Ting Kindergarten & Nursery | ||
6. | 陳瑋琪 | K3 | Silver Award | BGCAHK Cheerland Kindergarten (Wan Chai) |
7. | Giselle Ng Long Yiu | BGCAHK Cheerland Kindergarten (Wan Chai) | ||
8. | 黃雅棋 | BGCAHK Cheerland Kindergarten (Wan Chai) | ||
9. | Suen Chun Long | TWGHs Fong Shu Fook Tong Kindergarten | ||
10. | Max Gabriel Eraes | Zion Lutheran Kindergrten | ||
11. | 周俊諾 | K3 | Bronze Award | BGCAHK Cheerland Kindergarten (Wan Chai) |
12. | 張歆媛 | Grace Baptist Kindergarten | ||
13. | Tung Ming Pui Sylvia | TWGHs Fong Shu Fook Tong Kindergarten | ||
14. | Yip Hoi Him | TWGHs Fong Shu Fook Tong Kindergarten | ||
15. | Dominique Marie Perido | Sun Island English Kindergarten (Belcher Branch) | ||
16. | Muhammad Sabella S Khan | Islamic Abu Bakar Chui Memorial Kindergarten |
Golden Award
Gabriel Ng Long Wai
Golden Award
Chan Lok Yan
Golden Award & Overall Champion
卓沛萱
Golden Award
Lee Ka Kei
Golden Award
Siu Hou Seon
Silver Award
陳瑋琪
Silver Award
Giselle Ng Long Yiu
Silver Award
黃雅棋
Silver Award
Suen Chun Long
Silver Award
Max Gabriel Eraes
Bronze Award
周俊諾
Bronze Award
張歆媛
Bronze Award
Tung Ming Pui Sylvia
Bronze Award
Yip Hoi Him
Bronze Award
Dominique Marie Perido
Bronze Award
Muhammad Sabella S Khan